Kontinuální kontaktní čočky jsou určené pro prodloužené nošení i během spánku. Celková doba nošení se liší podle konkrétního výrobku. Nejčastěji se kontinuální kontaktní čočky vyrábí pro čtrnáctidenní a měsíční nošení. Tento způsob nošení kontaktních čoček není vhodný pro všechny uživatele, je proto nutno dbát pokynů očního odborníka. Používají je pouze lidé s dobrou snášenlivostí kontaktních čoček.
Kontinuální kontaktní čočky
Hlavním smyslem kontinuálních kontaktních čoček je skutečnost, že po celou dobu nošení nemusejí být vyndány z oka. To umožňuje vyhnout se každodenní péči o kontaktní čočky a manipulaci s nimi. Nepřetržité nošení těchto čoček umožňuje nová technologie zajišťující výrazně vyšší propustnost pro kyslík než klasické typy kontaktních čoček, což umožňuje dostatečně zásobovat oční rohovku kyslíkem.
Materiál pro kontinuální kontaktní čočky
Materiál kontinuálních kontaktních čoček (silikonhydrogel) má proti klasickému hydrogelu horší smáčivost a trpí větším mechanickým odíráním. Obvykle se to projevuje nesnadným vyjímáním kontaktní čočky z oka (čočka drží na rohovce „jako přilepená“). Proto je potřeba smáčivost čočky posílit zvlhčovacími kapkami.
Po úspěšné aplikaci je nutné dodržovat termíny stanovených kontrol, které bývají obvykle po 6 měsících.
Nejznámější výrobci kontinuálních kontaktních čoček:
Bausch&Lomb, Ciba Vision, Cooper Vision, Johnson&Johnson (nejoblíbenější Acuvue), Ocular Sciences, Wilens, …