Nejdůležitějším faktorem je UV filtr. Pro sport jsou vhodnější plastové brýlové čočky, neboť jsou lehčí a nehrozí poranění oka při rozbití brýlové čočky. Neméně důležitá je pružnost a odolnost obruby proti rozbití. Pro zimní sporty v zasněžených krajinách, kde se odráží 90% světla, jsou vhodné brýlové čočky s vysokým stupněm zabarvení (kategorie 3 a 4).
Proč používat sportovní brýle ?
Sportovní brýle zlepší vaše sportovní výkony a poskytnou ochranu vašim očím a zraku. Ať už mluvíme o sportovních dioptrických brýlích nebo sportovních brýlích bez dioptríí mnoho sportovců si bez nich nedokážeme představit a také k mnoha sportům neodmyslitelně patří.
Ať už sportujete jen občas nebo jste profík správně zvolené brýle na sport sluneční nebo čiré prostě potřebujete sluneční polarizační brýle.
V naší oční optice Vám poradíme při výběru sportovních brýlí, kde se zohledňuje více faktorů a to především: sportovní disciplína, prostor ve kterém je sport vykonáván, fakt zda sportovec trpí čí netrpí zrakovou vadou, popřípadě jakou vadou trpí a tedy zda potřebuje brýle sportovní dioptrické nebo bez dioptrií.
Typy a provedení
- Čiré, sluneční i dioptrické
- Dioptrické sportovní brýle sportovní brýle s adaptérem
- Celoplošné dioptrické sportovní brýle
Sportovní brýle s dioptrickou vložkou nemají prakticky omezení z titulu hodnoty dioptríí, jejich nevýhodou je omezené zorné pole. Sportovní brýle v celoplošném provedení jsou omezeny hodnotou dioptrické korekce toto omezeni je ještě větší u zakřivených sportovních brýlí, kterých je prakticky většina. Zakřivené celoplošné brýle na sport jsou vhodné do dioptrické hodnoty cca 3 dpt.. Sportovní brýle mohou být v čirém provedení čoček (skel), zabarvené i samozabarvující se včetně polarizace Transitions SOLFX , vše závisí na požadavcích uživatele a daného typu sportu či aktivity. Mnoho typů sportovních brýlí umožňuje změnit barevný filtr a tónování pohledu z čirých ryze ochranných na kontrastní čí sluneční variantu.