Skip to main content

Dětské okluzory

Dětské okluzory

Okluzor je speciální pomůcka, která se používá k zakrytí oka při léčbě tupozrakosti a strabismu (šilhání). Nabízíme jak látkové tak nalepovací okluzory v různých velikostech. Okluzorem se zakrývá zdravé oko, čímž je postižené, slabší, oko nuceno pracovat a posilovat své zrakové funkce. Okluzor, způsob a délku jeho nošení doporučí dítěti lékař.

K zakrývání oka se používají látkové okluzory upevněné přímo na brýlích nebo okluzory náplasťové, kterými se oko přes den přelepí. Náplasťové okluzory jsou vyrobeny z měkké prodyšné textilie, která nepropouští světlo, jsou vybaveny speciální lepicí vrstvou, která udržuje náplast po celou dobu na místě. Tyto okluzory jsou šetrné k pokožce a minimálně traumatizují kůži. Vyrábějí se v různých velikostech odpovídajících anatomii a velikosti dětských očnic. Bývají bílé, tělové, ale také barevné a s obrázky, aby se dětem líbily.

K dalším typům patří látkové okluzory, které se vyrábějí z textilních materiálů, nejčastěji z látkové plsti a umisťují se přímo na brýle. Vlněná plsť dobře drží tvar, je příjemná na dotek a kontakt s pokožkou. Výhodou látkových okluzorů je, že nikde netlačí, nesjíždějí, děti si na ně snadno zvyknou – jejich používání je velmi jednoduché a praktické, dají se snadno nasadit, manipulaci s nimi časem zvládnou i děti samy. Látkové okluzory jsou nabízeny v různých velikostech, aby po připevnění k brýlové obrubě oko dokonale zakrývaly a zajistily (stejně jako náplasťové okluzory) potřebné zakrytí oka i periferní blokaci. Děti si okluzory mohou vybrat v různých barvách a dokonce s dětskými motivy, záleží jen na jejich vkusu, fantazii a oblibě.