Oční centrum | Petra Hečková

telefon: +420 558 621 122 | mobil: +420 603 831 743 | nebo napište Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | FACEBOOK

Brýlové desatero

sl-01

1.Brýle vždy omývejte jarovou nebo mýdlovou vodou, abyste opláchli prach a jiné nečistoty z povrchu brýlových čoček. Brýlové tvrzené čočky jsou sice odolnější vůči poškrabání, přesto to však neznamená, že při čištění na sucho nebo při špatném zacházení nemůžete brýlové čočky poškrábat.

2.K čištění brýlí používejte utěrky z mikrovlákna a čistící roztoky. Brýlové čočky není vhodné čistit papírovým kapesníkem, švédskou utěrkou, ručníkem, tričkem apod. Využijte k tomu hadřík vyhrazený pouze na brýle spolu s čistícím prostředkem nebo vodou! Čistící spreje naleznete v nabídce oční optiky. Jsou výborné pro konečnou očistu čoček, vyleští plochu a vytvoří antistatický povrch na čočce. Existují i spreje s protizamlžovacím účinkem, který obzvlášť oceníte v době chladných dní při přechodu z chladu do tepla.

3.Nepokládejte své brýle nikdy sklíčky přímo na plochu ! V místě dotyku s plochou dochází k poškození sklíčka. Toto poškození je nevratné, nejde vyčistit a ani vybrousit.

4.Pokud brýle právě nenosíte, ukládejte je výhradně do tvrdého a pevného pouzdra.

5.Dbejte na to, aby se Vaše brýle nedostaly do styku s drsnými nebo ostrými předměty. Hrozí riziko poškození brýlových čoček nebo poškození povrchu brýlové obruby.

6.Brýle sundávejte a nasazujte vždy oběma rukama, nikoliv za jednu stranici. Při sundávání brýlí za jednu stranici dochází k vyvíjení velkého tlaku na brýle, dochází pak k vykřivení až ulomení stranice.

7.Nevystavujte brýle příliš vysokým teplotám. Pára při vaření, vnitřní interiér auta, obzvlášť v létě, sauna, oheň atd. Hrozí zvlnění povrchu brýlové čočky nebo můžete poškodit povrchovou úpravu na čočce např. antireflexní úpravu (může popraskat).

8.Zabraňte kontaktu s chemickými prostředky. Lak na vlasy, žíraviny, rozpouštědla atd. Poškozují nevratně povrchové úpravy brýlových čoček tím, že po nich zůstávají skvrny atd.

9.Pravidelně navštivte naši optiku. Na našich prodejnách Vám brýle srovnáme, dotáhneme šroubky a vyčistíme ultrazvukem zcela zdarma.

10.V případě poruchy nebo poškození Vašich brýlí, poraďte se předem o jejich opravě s Vaším očním optikem. Nelepte vteřinovým lepidlem, nepájejte cínem. Nabízíme možnost drobných oprav jako je výměna sedel, šroubků, zajištění náhradních dílů k námi prodávaným obrubám. Dále Vám nabízíme možnost letování kovových obrub, lepení plastových obrub, zatavení stěžejky a další.

 

Jste zde: Úvodní Poradna Brýlové desatero